Yönetim Kurulu Başkanımız; AHMET KULA

Balıkesir’de 1 Ocak 1958 yılında dünyaya geldim. 6 Eylül İlkokulu öğrenimi ardından Özel Türk Kolejinde Lise öğrenimini tamamladım. Üniversite  hayatım Boğaziçi Üniversitesinde Endüstri Mühendisliği bölümünden 1983 yılında Lisans diploması alarak mezun oldum. Üniversiteyi bitirir bitirmez Nur hanımla evlendim  ve bir kız bir oğlan evlat sahibiyim.1984 yılından bu yana KULA GIDA KOMBİNALAR! A.Ş. ‘de çalışmaktayım. Bizim nesilimiz  Türkiye’de geçmişte  yaşanan  ekonomik krizlerle büyüyen bir nesil olmuştur. Kriz ortamlarının temkinli ve güven kırıcı havası yeni atılım ve yeni yatırımlar için zaman zaman frene basılması sonucu doğmuştur. Fakat yaşanan krizler hiçbir zaman bizlerin sanayici ruhunu, heyecanını kaybettirmemiştir.  Sanayici olmak bana göre bir ayrıcalıktır.

 

“HALKA HİZMET HAKKA HİZMETTİR”.

 

Ülkem ve Balıkesir içinde sosyal sorumluluk ve hizmet bilincinde hareket ederek sadece uzaktan eleştiren değil elini taşın altına koyanlardan yana olmuşumdur.2004-2009 yıllarında Balıkesir Belediye Meclis üyeliği, Plan ve Bütçe komisyon başkanlığı görevlerinde  bulundum.

 

2009-2013 yıllarında Balıkesir Sanayi Odası Başkanlığına seçildim. Aynı süreç içinde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi müteşebbis heyeti ve yönetim kurulunda yer aldım.2012 yılında tüm sanayicilerimizin destek  ve katkılarıyla  Sanayi Odamıza Organize Sanayi Bölgesinde güzel bir hizmet binası kazandırdık. Oda Başkanlığım sürecinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde Sanayi Konseyinde ve Dış ekonomik ilişkiler komisyon üyeliğinde ve aynı zamanda TOBB’u temsilen TÜBİTAK Bilim Kurulunda 4 yıl süre ile görev yaptım. Sanayicilerimizin  TÜBİTAK  desteklerinden daha fazla pay almaları ve Üniversite - Sanayi işbirliğini daha etkin hale getirmek için çaba gösterdim. Balıkesir Üniversitesi bünyesinde Balıkesir TEKNOKENT  kurulması için Sanayi Odası olarak protokolde kurucu üye olduk.

 

Bizim şirketimiz bir aile şirketidir. Annem Aynur Kula, kardeşim Aytaç Kula ve ben yönetim kurulundayız. Kurucumuz olan babamız merhum Atay Kula’yı 2011 yılında     kaybettikten    sonra     yönetim     kurulu    başkanlığı     görevini     üstlendim.

 

Rahmetli babamın çok geniş vizyonlu  bir bakış açısı vardı onun aktardığı tecrübeler ve bilgiler ışığında bizim kuşağımıza önemli rehberliği olmuştur. Tekrar onu rahmetle anıyorum. Şirketimizde çalıştığımız sürece şirket vizyonunu hep üst sıralara taşımaya çaba gösterdik. Tüm çalışanlarımızla hep birlikte ve takım ruhunu ve ekip olarak çalışmayı hep ön planda tutatarak şirketteki başarılarımızı sürdürdük.

 

Buna örnek olarak Yem ve Un sektöründe 1996 yılında ISO 9002 Kalite Güvence Belgesine sahip ilk ve tek firma olduk. AR-GE  çalışmalarına  her zaman önem veren yenilikçi olmaya hep gayret gösterdik. Müşterilerimizin her geçen gün artan memnuniyetleri bizlere daha çok çalışmamızı ve heyecanımızı kaybetmemeyi öğretmiştir. Bu süreç içinde tüm çalışanlarımızla, üretici ve tüketici müşterilerimizle birlikte hiç yorulmadan, yılmadan, doğruluk ve dürüstlük  ilkeleri çerçevesinde yenilikçi ve sektörümüzde öncü olarak yolumuza devam etmeyi hedefliyoruz.

 

Geleceğimizin teminatı gençlere ve yeni kuşaklara  da  tavsiyelerde bulunmadan geçemeyeceğim. Ailelerimizin olanakları çerçevesinde gençlerin eğitimlerine destek vermeleri gerekmektedir. Gençlerde çok çalışıp girişimci ruhlarını asla kaybetmesinler, iş hayatına atıldıklarında farkındalık yaratacak yenilikçi fikirlerle yükte hafif katma değeri yüksek olan işleri tercih ederek ailelerine ve  ülkelerine faydalı birey olması bilincinde olmaları çok önemlidir.

 

1980-2015 yılları arasında 35 yıldır bugünlere gelmemizde ve gelecekte daha büyük hedeflere ulaşmamızda bizlere destek ve katkı sağlayan herkese şükranlarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıklı, bereketli  ve her zaman birlikte olmak dileğiyle.

 

 

Sevgi ve Saygılarımla

Ahmet  KULA